Metalopolis již 20 let pravidelně přináší informace a články převážně související s metalovou hudbou. Často však zavítáme i do jiných než metalových anebo vůbec hudebních oblastí a nezřídka tak nabízíme i obsah mimo hlavní záběr našeho webového magazínu.
Od prvního EP uběhly čtyři roky a SKYWALKER si v té krátké době vybudovali stabilní pozici na domácí hardcore scéně. Jejich debutové album je široce rozkročeno mezi těžkotonážním hardcore a pop-punkovým cukrkandlem a tvoří nenudící, barevnou mozaiku, která i přes svoji pestrost drží pevně pohromadě. Popravdě nic lepšího než „Liberty Island“ jsem z domácí tvorby v rámci melodického hardcoreu vloni neslyšel a i přes to, že mi většinou chytlavé zpívánky u hardcoreových kapel otevírají kudlu v kapse, musím tady vyseknout poklonu. SKYWALKER prostě umí poskládat rozdílnou hudbu tak, aby ve výsledku nebyla cítit křeč. Poprockové písničky typu „Jelly School“ album přirozeně provzdušňují, stejně jako kytarové melodie, jež jsou citelně nasáklé americkými párty-punkovými výrostky.
Pokud se zaměříme na to, co tvoří základ této desky, je to bez pochyb energický melodický hardcore, který má rád halekavé refrény a zpívané tlumiče. Lopaťácká přímočarost tu nepůsobí fádně, protože si „Liberty Island“ rádo odskočí zablbnout jinam. Tu do elektrického intermezza, jindy k deathcoreových breakdownům. SKYWALKER natočili nenudící hardcoreové album, které obsahuje spoustu silných motivů v kytarách i zpěvu, a i když neoslní ničím novým, působí přirozeně a pozitivně.
Tohle album ukazuje, že zřejmě nejen samotná skupina, ale i vlastní jednoduše melodický deathmetalový styl se zdá značně vyčerpaný, alespoň pokud se dělá takto klišovitě, jako to předvádí současní THE BLACK DAHLIA MURDER. Hodně vlažné je to.
Obávám se, že tohle je jediná filmová verze Homéra, kterou jsem potřeboval vidět. Není bez chyb, ale tahle pomalá, temná a rozbolavělá věc dokáže zasáhnout na komoru. I proto, že vysekaný Ralph Fiennes je dokonalý Odysseus. Komorní drama o vině a PTSD.
Tato mladá švédská skupina v sobě nese esenci rockového pravěku 70. let stejně jako dravou razanci devadesátek a garage rockovou neurvalost. Občas i hitový potenciál, co mi připomněl pecky od THERAPY?. Výborné retro.
Pro poslech italského power metalu se člověk vždy musí zaštítit ochrannými kouzly. Kupodivu to není nutné pro poslech této party. Projev je civilní, více se opírá o instrumentální výkony inklinující k progu, k tomu zajímavý vokál. Slušné.
Z podzemí Věčného města vzešla tahle gothic/doom parta, která si za vzor bere švédské DRACONIAN a další podobné spolky. Příjemná melancholická záležitost, která na hodinu čas poněkud zpomalí.
Ambient, který je široce rozkročen mezi svoji chill a dark zónu říznutý dungeon synthem. Má oblíbená relaxační hudba poslední doby. Oproti minulému albu „Another Time“ sází trochu víc na „vesmírné“ rejstříky a větší dějovost.
Tak tohle album je pro mě trochu oříšek. Emo rock, který osciluje mezi příjemnou energickou ladností a hodně podbízivými a banálními refrény. Ty na efekt stavěné melodie bolí, ale z nějakého důvodu to poslouchám už poněkolikáté. Je to kýč, ale baví.